Nowe wersje SFP9 na IWA 2017

Heckler & Koch w trakcie IWA 2017 pokazał nowe wersje swojego najlepiej obecnie sprzedającego się pistoletu, bezkurkowego SFP9. Nowe wersje są odpowiedzią na uwagi i potrzeby klientów. Modele te będą pojawiać się sukcesywnie w trakcie 2017 roku.

 

Najbardziej rzucającą się zmianą jest umożliwienie odbiorcom wyboru, czy chcą pistolet z nowym przyciskiem zwalniacza magazynka czy tradycyjną dla HK, obustronną skrzydełkową dźwignią zwalniacza.  Nowy przycisk zwalniacza z uwagi na konstrukcję będzie o wiele mniej podatny na uszkodzenie fizyczne podczas przypadkowego uderzania w broń, upadku na ziemię itp.

 

 

Drugi wybór użytkownika dotyczy obecności dodatkowego obustronnego bezpiecznika zewnętrznego, który do tej pory nie był obecny w modelach SFP9, z powodu obecności bezpiecznika wewnętrznego. Teraz bezpieczniki mogą być dwa lub tradycyjnie tylko jeden, wewnętrzny.

Najciekawszą nową wersją jest SFP9 M (Maritime), wykonany na zlecenie morskich sił specjalnych, która jest uodporniona na działanie słonej wody, ma dodatkowe otwory drenażowe w kanale iglicy i wybitą kotwicę na zamku.

Nowy SFP9 OR (Optical Ready) ma w tylniej części zamku specjalną przestrzeń montażową na płytkę i mikrocelownik. Był prezentowany z zamontowanym kolimatorem, który nie jest częścią standardowego wyposażenia. Będzie można dokupić cztery różne płytki adaptera, pozwalające na zamontowanie szerokiego spektrum celowników.

 

 

Dla strzelców sportowych przygotowaną SFP9 L (Long) o wydłużonej lufie ze 104 mm do 127 mm, którego masa przy okazji zwiększy się jedynie o 60g czyli o 8,5%.

 

 

Zaprezentowano też kompaktową wersję SFP9 SK (Subkompakt) przeznaczoną szczególnie do skrytego przenoszenia. Skrócono ją o 20 mm, zmniejszono wysokość o 21 mm, odchudzono o 23 g, uszczuplono dedykowany magazynek do 10 naboi.

 

 

Na stoisku HK można było też obejrzeć powiększony magazynek 20-nabojowy.

 

Początek strony